22-05-2019

Grand Prix MTB XC Wodzisław Śląski

Grand Prix MTB XC Wodzisław Śląski

Druga edycja Grand Prix MTB XC

 

12 maja w Rodzinnym Parku Rozrywki w Wodzisławiu Śląskim odbyła się 2 edycja zawodów Grand Prix MTB XC. Pomimo bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych zawody przyciągnęły na linię startu ponad 100 zawodników z całej Polski i sąsiednich Czech. Kolarze rywalizowali w 12 kategoriach wiekowych. Najmłodsi sprawdzili się w 2 kategoriach dziecięcych tj. Smerf i Młodszy Żak. Największym zainteresowaniem cieszyły się kat. Junior i Elita, Żak i Młodzik. Zawodnicy w zależności od wieku mieli do pokonania wielokrotności pętli o długości od 800m do 2.5 km każda.

 

 

Silna obsada zawodów i całego cyklu
 

Do najliczniejszych teamów kolarskich 2 edycji zawodów można zaliczyć Głuchołaski Ludowy Klub Kolarski Victoria oraz SK Jiri Team Ostrava. Nie zabrakło oczywiście kolarzy z Wodzisławia Śląskiego i pobliskich miejscowości. W kat. elita wygrał Michał Kucewicz z Bytomia przed Dawidem Kovarikiem i Romanem Kubicą z Czeskiej Ostravy. Wśród kobiet tryumfowała po raz kolejny Sandra Adamczyk z Wodzisławia Śląskiego. 2 i 3 stopień podium należały do Pavlina Mareckowej z Ostravy, oraz Karoliny Chudek ze Świerklan.

 

A już wkrótce finał cyklu
 

Wszyscy uczestnicy po zawodach zostali zaproszeni na ognisko gdzie mogli sobie upiec kiełbasę czy zjeść banana. Najlepsi zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami, dyplomami oraz punktami do klasyfikacji Grand Prix mając możliwość wygrania całego cyklu na który składają się 3 imprezy kolarskie. Finałowa edycja odbędzie się 29 września na Wodzisławskim Balatonie.