28-10-2019

Wsparliśmy Grand Prix MTB XC w Wodzisławiu Śląskim

Wsparliśmy Grand Prix MTB XC w Wodzisławiu Śląskim

29 września na Wodzisławskim Balatonie odbyły się finałowe zawody Grand Prix MTB XC w Kolarstwie Górskim. Nowa, trudna technicznie i urozmaicona trasa oraz sprzyjająca pogoda i magia Wodzisławskiego Balatonu przyciągnęły na start prawie 150 uczestników rowerowych wrażeń.

Zawodnicy rywalizowali w tych samych kategoriach wiekowych, do których zostali przydzieleni podczas 1 edycji zawodów. Największym zainteresowaniem cieszyły się kat. Junior i Elita, Masters 1 oraz Żak chłopców.

Na zawodach gościliśmy wiele znanych Teamów kolarskich m.in. z Głuchołaz, Częstochowy czy Bielska-Białej. Nie mogło również zabraknąć Klubów Kolarskich z naszej okolicy takich jak Victoria Rybnik, Feniks Czernica, a także Szkółek Kolarskich z Wodzisławia Śląskiego, Rydułtów, czy Czernicy. Tradycyjnie licznie przybyli również goście z Czech między innymi SK Jiri Team z Ostrawy, czy  Force KCK Zlin.

W każdej kat.wiekowej dla najlepszych podczas całego cyklu organizator przewidział puchary, statuetki oraz atrakcyjne nagrody.

Zawody odbyły się również dzięki naszemu wsparciu. Wsparciem technicznym z naszej  strony była brama aluminiowa, która stała się najważniejszym punktem zawodów - była miejscem STARTU, a także głównym celem każdego z uczestników - METĄ. Namioty Premium 3 × 3 oraz leżaki reklamowe zapewniały kibicom komfortowe miejsce do oglądania poczynań zawodników. W kilkunastu miejscach na trasie pojawiły się również flagi, które wyznaczają przebieg trasy oraz wzbogacają sportowy klimat wydarzenia.  

Zobacz krótkie film z tego wydarzenia: