22-05-2018

Wyniki Doka Downhill City Tour (Bike Town Przemyśl 2018)

Wyniki Doka Downhill City Tour (Bike Town Przemyśl 2018)

W weekend wieńczący długą majówkę, 5. maja odbyła się druga w tym sezonie edycja Doka Downhill City Tour - ekstremalnych zawodów rowerowych rozgrywanych na miejskiej arenie. Tym razem cykl zagościł do Przemyśla, gdzie stanowił jedną z głównych atrakcji największego festiwalu rowerowego w Polsce - Bike Town Przemyśl 2018.

Dzięki niepowtarzalnym warunkom jakie daje nam infrastruktura miejska Przemyśla udało się po raz kolejny zbudować i dopracować trasę, która w pełni spełniała oczekiwania zawodników oraz kibiców. Uczestnicy mogli napotkać na niej m.in. skocznie, konstrukcje Doka, bandy, muldy, beczki, schody oraz inne przeszkody występujące w środowisku miejskim. Start zawodów znajdował się na Górze Zniesienie, natomiast meta na samym rynku. Trasa przebiegała m.in. przez Park Zamkowy, obok Zamku Kazimierzowskiego, Archikatedry Jana Chrzciciela przez Biskupią aż na duże schody prowadzące na przemyski Rynek.

Na zawody zapisało się ponad 60 zawodników w pięciu kategoriach, do serii finałowej przeszło ich 45. Wśród startujących mogliśmy gościć m.in. Ben'a Moore'a zawodnika z Wielkiej Brytanii, Bartka Giemzę, Macieja Jodko, Mateusza Kostusiaka, Jakuba Wichera oraz wielu innych świetnych polskich zawodników. 

To było kolejne udane wydarzenie serii Doka Downhill City Tour. Ostatnie w tym sezonie już 8. września w Ustroniu, czyli stałej, mocno dopracowanej lokalizacji w cyklu.


Linki do retransmisji w TV Podkarpacka: 

cz 1. https://www.youtube.com/watch?v=Bs5irRf8QPA
cz 2. https://www.youtube.com/watch?v=4nu9Zk_2QH0
cz 3. https://www.youtube.com/watch?v=3NkE7hFcsTU