Namiot na podwyższeniu to nie tylko estetyczny dodatek, ale przede wszystkim funkcjonalne narzędzie, które poradzi sobie tam, gdzie inne konstrukcje zawodzą. Nierówne podłoże? Potrzebujesz wyższego zadaszenia, które rozłożysz w 60 sekund?
Sprawdź, dlaczego podwyższana konstrukcja namiotu robi różnicę i w niektórych branżach może okazać się niezbędna

Najważniejsze informacje
- Nogi konstrukcji mają możliwość 11-stopniowej regulacji co 5 cm
- Podwyższona konstrukcja eliminuje problem przekrzywionego namiotu na nierównym terenie
- Namiot podwyższony ma 2,3 m – to więcej, niż standardowe 2 m
- Branże, którym szczególnie pomaga namiot podwyższany to branża pogrzebowa i organizatorzy sportów motoryzacyjnych
Z czego zrobiona jest konstrukcja?
Konstrukcja namiotu reklamowego na podwyższeniu jest stworzona z aluminium, czyli solidnego, antykorozyjnego i lekkiego materiału. Elementy konstrukcji są łatwe w montażu i demontażu. Okej, ale co to właściwie oznacza?
Przede wszystkim – namiot będzie odporny na podmuchy wiatru do 50 km/h a przy dodatkowych zabezpieczeniach nawet do 100 km/h i łatwy w transporcie.
Niektóre namioty zmieścisz nawet bez problemu w samochodzie typu kombi/sedan.
Jak działa konstrukcja namiotów reklamowych na podwyższeniu?
Namioty ekspresowe mają kluczową zaletę – rozkładają się błyskawicznie. Zrobisz to w 60 sekund. Nasi projektanci zadbali o to, aby każdy sprzęt był maksymalnie prosty w obsłudze. Zero komplikacji przy rozkładaniu i demontażu namiotu – to nasz ogromny priorytet.
Dlatego, gdy na specjalne życzenie niektórych klientów miała zostać zwiększona wysokość wejścia, zaprojektowali to w taki sposób, by ingerencja w samą konstrukcję była minimalna.
Wysokość wejścia została zwiększona z 2 m do 2,3 m, a użytkownik może ustawić wysokość co 5 cm – od 1,8 m do maksymalnie 2,3 m. Regulujesz za pomocą mechanizmu zwalniania nóg, który jest szybki i bezpieczny. Co ważne – nie zmienia się szybkość rozkładania namiotu. To nadal 60 sekund.
Jak namiot na podwyższeniu pomoże przy nierównym podłożu?
Często zdarza się, że musimy postawić namiot na nierównym terenie. Przekrzywiony namiot reklamowy lub pogrzebowy, nie robi dobrego wrażenia. Możliwość 11-stopniowej regulacji wysokości każdej nogi z osobna, co 5 cm, rozwiązuje ten problem. Nie musisz szukać i podkładać pod nogi żadnych przedmiotów. Wystarczy wysunąć nogę o tyle, ile potrzebujesz, by pozbyć się wrażenia, że namiot za chwilę się przewróci.
Dla kogo namiot na podwyższeniu?
Namioty z podwyższoną konstrukcją znajdują szerokie zastosowanie w różnych branżach, które cenią sobie funkcjonalność i wygodę.
Najczęściej wybierają je:
- Branża pogrzebowa
- Organizatorzy zawodów (np. motorowych)
Zakłady pogrzebowe stawiają na elegancję uroczystości pogrzebowych. Jednym z elementów podnoszących rangę ceremonii są namioty ekspresowe. Nie tylko chronią zgromadzonych przed kiepską pogodą, ale dodają powagi. Stawiając namiot pogrzebowy, organizatorzy często mają problem z nierównym terenem cmentarza, sąsiednich grobów lub wykopanej ziemi. Płynna regulacja wysokości nóg konstrukcji rozwiązuje ten problem.
Z podobnym problemem spotykają się uczestnicy rajdów samochodowych.
Wyobraź sobie – zaczyna pada deszcz i pojazd się zniszczył. Wtedy często wykorzystuje się namiot reklamowy, jako przenośny punkt serwisowy. Raz-dwa, wymiana koła i furka znowu śmiga.
Niektóre pojazdy są nieco wyższe, niż standardowe 2 m, dlatego podwyższenie do 2,3 m daje mechanikom więcej swobody.

Coraz częściej w benefitach pracowniczych obok karty Multi Sport, owocowych czwartków i możliwości pracy zdalnej, widzimy imprezy firmowe. Nic dziwnego, że stają się coraz popularniejsze – w końcu przedsiębiorstwa stawiają coraz większy nacisk na zespołową zabawę i wspólnie spędzone chwile. A jak polepszyć efektywność pracowników, jak zbudować z nimi lepszą relację? Dobrze zorganizowane wydarzenie może znacząco wpłynąć na morale pracowników i ich zaangażowanie. Nasz poradnik przeprowadzi Cię przez najważniejsze etapy organizacji udanej imprezy firmowej. Od planowania, po realizację.
![Offroad to styl życia – wywiad z Aleksandrem „Fazim” Szandrowskim [Namioty Serwisowe w praktyce]](https://www.mitko.pl/wp-content/uploads/2025/03/aleksander-szandrowski-offroad-404x224.jpg)
Aleksander “Fazi” Szandrowski to postać doskonale znana w świecie rajdów terenowych. Konstruktor i budowniczy rajdówek, wicemistrz Polski oraz wicemistrz Europy w klasie TH, który nie tylko sam tworzy swoje maszyny, ale także z sukcesami wykorzystuje je w najtrudniejszych zawodach offroadowych. Mieliśmy okazję porozmawiać z Aleksandrem o jego pasji i wyzwaniach. Nie zabrakło także wartościowych porad, ale i powodów, dla których Fazi wybiera namioty MITKO.
![Jak zaprojektować niezapomniane wydarzenie? [BADANIE]](https://www.mitko.pl/wp-content/uploads/2025/03/kreatywne-projektowanie-eventow-jak-stworzyc-niezapomniane-wydarzenie-404x224.jpg)
Niektóre eventy zapominamy tuż po wyjściu z sali, inne wspominamy latami. Co decyduje o ich sukcesie? To nie tylko sprawna organizacja i dobry catering. Klucz tkwi w… No właśnie, w czym? Tego dowiesz się z naszego artykułu!