Zabezpieczenie namiotu handlowego przed porywami wiatru. Jak to zrobić?

Jak zabezpieczyć namiot przed porywami wiatru?

Rozkładając namiot reklamowy, mamy nadzieję na ochronę przed złymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz czy wiatr. Jednak na silniejsze podmuchy, namiot trzeba specjalnie przygotować. Jak zabezpieczyć namiot handlowy przed porywami wiatru?Przede wszystkim zabezpieczyć możliwość przemieszczania się, gdyż nie jest on trwale przymocowany do podłoża. Jest kilka sposobów by uchronić namiot reklamowy przed nieplanowanym oderwaniem się od ziemi. W zależności od podłoża, na którym go stawiamy, mamy do wyboru:

  • szpilki mocujące stopy konstrukcji do miękkiego podłoża
  • linki odciągowe z kotwami na podłoża miękkie
  • obciążniki żeliwne, nakładane na stopy nóg konstrukcji
  • obciążniki piaskowe, mocowane rzepami do konstrukcji

Podmuchy wiatru - wróg namiotów

Namioty ekspresowe MITKO można podzielić na dwie grupy, jeśli weźmiemy pod uwagę wytrzymałość na podmuchy wiatru. Pierwszą grupą są namioty Classic - które można użytkować przy podmuchach wiatru do prędkości 14 m/s (50 km/h). Mocowanie czy obciążanie zadaszenia do ziemi, wiąże się też z wytrzymałością samego stelaża. Namioty MITKO spełniają wysokie oczekiwania klientów, również pod tym względem. Mocne aluminiowe profile, jak i rozwiązania ich łączenia, sprawdzają się w prawie w każdych, niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Jeszcze mocniejsze

Proponując zakup namiotów kopułowych Dome oraz ekspresowych Premium i Okta Pro, sprzedawcy MITKO oferują nie tylko najwyższy komfort użytkowania, ale jednocześnie wytrzymałość ekstremalnych warunków pogodowych. Zadaszenia tej drugiej grupy są odporne na podmuchy wiatru do prędkości 28 m/s (100 km/h). Oczywiście należy spełnić warunki poprawnego rozkładania namiotu i jego kotwienia.
W przypadku maksymalnych obciążeń, cechy wytrzymałościowe określają polskie normy (PN-EN 13782:2015-07) - namioty MITKO, jako jedyne w Polsce, je spełniają.

Przewidzieć pogodę

Instytut meteorologii ciężko pracuje, by podać wiarygodne dane jaka pogoda nas czeka na co dzień. Większość z nich radzi sobie dobrze a przewidywania podawane z dużym prawdopodobieństwem, sprawdzają się. Dlatego warto oprzeć się na aplikacjach podających prędkość wiatru w danym miejscu. Trzeba tylko podać dane GPS i odebrać na swoim smartfonie, jak silny wiatr będzie tego dnia w tym miejscu. Najbardziej popularnymi aplikacjami na Google Play są m.in. WINDY: NOAA wind forecast app, Zephyrus Basic Anemometer lub Windfinder

Można się przygotować na niespodzianki aury i jednocześnie zabezpieczyć swój sprzęt i namiot, jeśli pogoda nie spełni oczekiwań.


Czy ten artykuł był pomocny?

Kliknij na gwiazdkę, by ocenić artykuł

Średnia ocena: 4.7/5. ilość głosów: 14