Podwyższone konstrukcje namiotów ekspresowych. Kiedy stosować?

Nie tylko wszerz i wzdłuż, ale i w górę

Bardzo dużą zaletą namiotów ekspresowych, niezależną od rozmiarów, jest szybkość ich rozkładania. Kilka chwil wystarczy, by mieć gotowe do użytku zadaszenie. Projektanci MITKO, stale ulepszając rozwiązania konstrukcyjne, podwyższając jakość użytkowania, za priorytet uważają prostotę i brak komplikacji przy rozkładaniu i demontażu namiotu. Dlatego, gdy na specjalne życzenie niektórych klientów, miała zostać zwiększona wysokość wejścia, zaprojektowali to w taki sposób, by ingerencja w samą konstrukcję była minimalna. Wysokość wejścia z 2 m, zwiększyli do 2,3 m. Podnoszenie dachu odbywa się skokowo, co 5 cm, czyli użytkownik może dopasować sobie sam wysokość użytkową, od 1,8 m do 2,3 m maksymalnie. Równie ważną jest informacja, że nie uległa zmianie szybkość rozkładania całego namiotu, a ustawienie odpowiedniej wysokości jest banalnie proste i odbywa się za pomocą bezpiecznego zwalniacza nogi.

Zniweluj nierówności podłoża

Zwiększona wysokość wejścia to nie jedyna zaleta tego rozwiązania. Często się zdarza, że musimy postawić namiot na nierównym terenie. Przekrzywiony w jedną stronę namiot reklamowy lub pogrzebowy, nie robi dobrego wrażenia. Możliwość 11-stopniowej regulacji wysokości każdej nogi z osobna, co 5 cm, rozwiązuje problem. Nie musimy szukać i podkładać pod nogi żadnych przedmiotów. Wystarczy wysunąć nogę o tyle, ile potrzebujemy, by pozbyć się wrażenia, że namiot za chwilę się przewróci.


Zadowoleni klienci

Z rozwiązania podwyższenia konstrukcji namiotu korzysta intensywnie branża pogrzebowa oraz organizatorzy zawodów motorowych. Zakłady pogrzebowe stawiają na elegancję uroczystości pogrzebowych. Jednym z elementów podnoszących rangę ceremonii są namioty ekspresowe. Nie tylko chronią zgromadzonych przed niesprzyjającą pogodą (zarówno deszcz, jak i silne słońce), ale dodają uroczystości powagi. Stawiając namiot pogrzebowy, organizatorzy często mają problem z nierównym terenem: cmentarza, sąsiednich grobów lub wykopanej ziemi. Płynna regulacja wysokości nóg konstrukcji rozwiązuje te niedogodności zupełnie.

Z podobnymi problemami spotykają się uczestnicy rajdów samochodowych. Deszczowa pogoda potrafi zepsuć nie tylko humor, ale również pojazd, który przyszło serwisować. Dlatego często wykorzystuje się namioty reklamowe, jako przenośne punkty serwisowe. Dodatkową zaletą jest duża powierzchnia reklamowa, którą na pewno w tym przypadku warto wykorzystać. Niestety niektóre pojazdy są nieco wyższe niż standardowe 2 m. Podwyższone do 2,3 m wejście oraz miejsce pod dachem, daje mechanikom więcej swobody w korzystaniu z większych urządzeń i narzędzi, jak również eliminuje problem wjazdu pod namiot dużym samochodem.

Podwyższone wejście do namiotu ekspresowego, przydaje się więc nie tylko osobom o większym niż standardowym wzroście, ale może być dopasowane do potrzeb różnych klientów, w różnych branżach korzystających z tego typu namiotów.

To właśnie potrzeba i Wasz głos jest matką wynalazków, a my, jako producent namiotów ekspresowych, staramy się na te potrzeby reagować i dostosowywać namioty do branży, w której działacie. Możliwość podwyższania konstrukcji mają w tej chwili namioty OCTA PRO i MITKOTENT PREMIUM w rozmiarach 3x3, 3x4,5 oraz 3x6 m.


Czy ten artykuł był pomocny?

Kliknij na gwiazdkę, by ocenić artykuł

Średnia ocena: 5/5. ilość głosów: 15