21-06-2019

Wsparliśmy projekt Piknik Streetball - zobacz jak było

Wsparliśmy projekt Piknik Streetball - zobacz jak było

Wspieramy Piknik Streetball w Wiśle

W upalny weekend 8-9 czerwca 2019r. w Wiśle odbył się turniej „Piknik Streetball”. Organizatorem turnieju była firma BDB EVENT z Cieszyna. Jednak cały turniej odbył się dzięki miastu Wisła oraz sponsorom imprezy: marce HUARI, firmie Spalding oraz Mitko. Pod patronat imprezę wziął Polski Związek Koszykówki.

 

Zacięta rywalizacja w kilku kategoriach

Pierwszego dnia swoje zmagania miały kategorie OPEN Mężczyzn i Kobiet. Łącznie zgłosiło się 12 zespołów w kategorii OPEN. Zmagania rozpoczęły się o godzinie 12:00. Rywalizacja toczyła się w czteroosobowych grupach i do fazy pucharowej przechodziły tylko dwa najlepsze zespoły z grupy, które najpierw rozgrywały ćwierćfinały, a następnie półfinały, mecz o 3 miejsce i finał.

W kategorii Open Kobiet wygrała drużyna „Dziewczyny” w składzie Marcelina Strządała, Marlena Jurzica oraz Natalia Rusińska, zaś w kategorii OPEN Mężczyzn wygrała drużyna „BYLE TEAM” w składzie Łukasz Szczypka, Krzysztof Kurdubski, Łukasz Lewiński oraz Kacper Majka.

 Były efektowne konkursy

W między czasie rozegrano konkursy. Między innymi dwoma głównymi konkursami były SKILLS Challenge, oraz Piknikowa Trójka. Oba konkursy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko zawodników, ale także kibiców zgromadzonych na wiślańskim rynku. Konkurs SKILLS Challenge polegał na rywalizacji dwóch uczestników, którzy jednocześnie startowali i jak najszybszym ukończeniu toru przeszkód, by przejść do dalszej fazy konkursu. Zwycięzca okazał się Kamil Nowacki, z drużyny „Bogdany”. Natomiast konkurs trójek wygrała kobieta – Marlena Jurzica, z drużyny „Dziewczyny”.

Po finałach został przeprowadzony konkurs wsadów. W zaciętej rywalizacji pomiędzy Aleksandrem Maślanką, a Jakubem Heyer i serii udanych wsadów zwyciężył Aleksander Maślanka.

 

Młodzi też grali

Drugiego dnia rozgrywane były rozgrywki młodzieżowe – głównie żeńskie w kat. U12, U14, U17. W najmłodszej kat. U-12 rozgrywki wygrali chłopcy: Kamil Szczypka, Mateusz Stefańczyk, Mateusz Lis oraz Jakub Lis o nazwie drużyny „MKS Katowice” W najbardziej licznie obsadzonej kategorii U-14, wygrała drużyna „Cytrynki” w składzie: Julia Gęsiarz, Natalia Kwiecień oraz Emilia Szczepaniak. W najstarszej kategorii U-17 najlepszym zespołem okazał się „NOBADAY”: Anna Grobarczyk, Aleksandra Durkalec, Edyta Poznar, Wiktoria Góra. W międzyczasie rozgrywek również odbywały się liczne konkursu. W SKILLS Challenge rywalizację wygrała Oliwia Bęben , natomiast z rzutu hamaka wygrała Julia Stefańczyk, która zgłosiła się do konkursu z publiczności. Łącznie we wszystkich kategoriach zgłosiło się 14 drużyn.

Wszystkie drużyny, które znalazły się na stopniu medalowym oraz zwycięzcy indywidualnych konkursów dostali atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszych sponsorów: marek HUARI oraz SPALDING. Łącznie aktywny udział wzięło prawie 100 uczestników, a biernych widzów przechodzących po Wiślańskim rynku ponad 600 osób.