12-04-2019

Grand Prix MTB XC Wodzisław Śląski

Grand Prix MTB XC Wodzisław Śląski

24 marca na Wodzisławskim Balatonie odbyły się zawody Grand Prix MTB XC w Kolarstwie Górskim. Dobrze przygotowana trasa, sprzyjająca pogoda i magia Wodzisławskiego Balatonu przyciągnęły na start ponad 250 uczestników. Będąc Partnerem technicznym za zawodów nasza firma rozstawiła dla kibiców i zawodników namioty reklamowe MT Premium 3x3 m oraz leżaki reklamowe. Punkt startu i mety wyznaczała aluminiowa brama reklamowa.

 


 

MTB dla elity, ale także dla dzieci
 

Najmłodsi rywalizowali w 2 kategoriach dziecięcych tj. Smerf i Młodszy Żak. Mieli do pokonania dystans 1.2 km lub jego wielokrotność. W tych kategoriach wystartowało blisko 30 najmłodszych adeptów kolarstwa. Panie rywalizowały w takich kategoriach jak Żak, Młodziczka i Juniorka Młodsza, Junior i Elita oraz Masters. Wystartowało ponad 50 kobiet, które miały do pokonania pętle 3.6 km lub jej wielokrotność. Chłopcy rywalizowali w takich kategoriach wiekowych jak; Żak, Młodzik i Junior Młodszy. W/w kategoriach rywalizowało 86 młodych kolarzy. Największym zainteresowaniem zdecydowanie cieszyły się kat. Junior i Elita, Masters 1 oraz Masters 2, w których rywalizowało aż 144 kolarzy. Zawodnicy w kat. Junior i Elita mieli do pokonania 6 pętli po 3.6 km każda.

W kat. elita wygrał Łukasz Helizanowicz z klubu JBG-2-Cyrospace z czasem 1:00:50, 2 miejsce zajął Tomasz Drożdż z Wodzisławia Śląskiego a 3 miejsce reprezentant Czech Martin Haman z Opavy. Wśród kobiet najlepsza okazała się Sandra Adamczyk z Rydułtów z czasem 38:59 której pokonanie 3 pętli zajęło 38:59. 2 miejsce zajęła Hanna Fijałkowska z Wrocławia a 3 miejsce Patrycja Zawierta.

 

 

 

 

 

Kluby kolarskie z całej Polski
 

Podczas Grand Prix MTB w Wodzisławiu Śląskim rywalizowali ze sobą także studenci w kat. Akademickie Mistrzostwa Śląska. Zawodnicy rywalizowali w wyścigu elity mieli jednak również swoją odrębną Klasyfikację.

Na zawody przyjechało mnóstwo Klubów kolarskich z całej Polski między innymi:

  • Głuchołaski Ludowy Klub Kolarski,
  • Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław,
  • AGH Cycling Team, Jedlicze Team,
  • Wkk Wieruszów,
  • Rk Aluminium Bike Team,
  • Sk Jiri Team Ostrava

Nie zabrakło również naszych regionalnych ekip z Rybnika, Czernicy, Świerklan, Rydułtów czy Wodzisławia Śląskiego. Najlepsi zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami oraz punktami do klasyfikacji Grand Prix mając możliwość wygrania całego cyklu na który składają się 3 imprezy kolarskie. Najbliższa 12 maja w Rodzinnym Parku Rozrywki 3 Wzgórza.