Oświetlenie LED w namiotach i parasolach reklamowych

Oświetlenie LED zintegrowane z konstrukcją — wygoda i funkcjonalność

Jako pierwsi stworzyliśmy namioty i parasole reklamowe z oświetleniem zintegrowanym z konstrukcją. Specjalnie dla tych produktów skonstruowane zostały szable z kanałami, w których na stałe umieszczono taśmy LED-owe, nie obniżając wytrzymałości mechanicznej oraz funkcjonalności namiotów i parasoli.

Innowacja ta została doceniona podczas targów RemaDays Warsaw 2019 i nagrodzona srebrnym medalem w konkursie "The Prize for Innovations" w kategorii Outdoor Advertising. Dlaczego konstrukcje te zostały docenione nie tylko przez organizatorów RemaDays, ale także przez naszych klientów?

Namiot Octa Pro LED jest pierwszym modelem wśród namiotów reklamowych dostępnych na rynku, w którym oświetlenie zostało zintegrowane z konstrukcją. Jest to spore ułatwienie, które pomaga naszym klientom zaoszczędzić cenne minuty podczas organizacji eventów, bo nie muszą już tracić czasu na wypakowywanie i mocowanie osobnego oświetlenia. Natężenie światła zintegrowanego z konstrukcją namiotów z serii Octa Pro LED znajduje się na poziomie 4000 lumenów, zapewniając pod dachem namiotu oświetlenie pozwalające komfortowo użytkować tę przestrzeń. Jednocześnie pobór mocy jest niski — wynosi zaledwie 50-90 W, w zależności od rozmiaru namiotu.

Konstrukcja ze zintegrowanym oświetleniem zachwyca nie tylko swoją funkcjonalnością, ale także wrażeniami estetycznymi, jakie zapewnia — podświetlony namiot jest gwarancją luksusowej oprawy wydarzeń. Potencjał tego rozwiązania można wykorzystać przede wszystkim podczas eventów wieczornych, gdy oświetlony namiot wyróżnia się niecodziennym blaskiem na tle ciemnego nieba. Dodatkowym atutem konstrukcji Octa Pro LED jest system Easy-Hold zapewniający szybki i prosty montaż elementów dodatkowych oraz 5-letnia gwarancja producenta.

Oświetlenie LED-owe zintegrowane z konstrukcją zasilane jest poprzez zasilacz 230 V AC lub przez akumulator 12 V DC. Zasilanie 230 V sprawdzi się idealnie podczas eventów odbywających się w miejscach z dostępem do stałego źródła prądu. Z kolei zasilanie 12 V DC jest niezwykle przydatne podczas eventów, na których dostęp do elektryczności jest utrudniony lub niemożliwy.

Kolejnymi produktami w naszej ofercie posiadającymi oświetlenie zintegrowane z konstrukcją, są parasole reklamowe LED. Parasole z wbudowanym oświetleniem przyciągają uwagę gości podczas eventów odbywających się wieczorową porą. W branży gastronomicznej stanowią zaś nie tylko efektowny wystrój, ale przede wszystkim funkcjonalne wyposażenie ogródków gastronomicznych. Dzięki wbudowanej technologii LED, parasole nie tylko chronią gości przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale również oświetlają przestrzeń, pobierając przy tym niewiele prądu — pobór mocy wynosi zaledwie 70-90 W (w zależności od rozmiaru parasola) przy natężeniu światła na poziomie 4000 lumenów.

alt-012822700164217846302hnwyhmoy.png

Oświetlenie LED a ekologia

LED-y są rozwiązaniem przyjaznym środowisku. Główną zaletą diod jest ich energooszczędność — podczas gdy tradycyjne oświetlenie żarowe zamienia na światło jedynie 5% energii elektrycznej, tak w przypadku LED-ów wskaźnik ten jest w stanie sięgnąć aż 90%. W praktyce oznacza to, iż LED-owe oświetlenie jest prawie 20-krotnie bardziej oszczędne niż zwykłe światło żarowe. Niższe zużycie prądu przekłada się z kolei na niższe rachunki za prąd, co ma znaczenie zwłaszcza dla osób użytkujących sprzęt reklamowy na co dzień, jak np. właściciele ogródków gastronomicznych, wyposażających je w parasole reklamowe z wbudowanym oświetleniem LED.

Oświetlenie LED oprócz oszczędności energii zapewnia również bezpieczeństwo. Z uwagi na fakt, że to źródło światła nie nagrzewa się do wysokich temperatur, korzystanie z niego w połączeniu z materiałami łatwopalnymi jest bezpieczne i nie niesie za sobą ryzyka pożaru. Dla osób przebywających długo w przestrzeni oświetlanej sztucznym światłem nie bez znaczenia jest również fakt, że oświetlenie ledowe nie generuje szkodliwego światła UV, dzięki czemu jest bezpieczne dla oczu i skóry.

Kolejnym czynnikiem świadczącym o tym, że oświetlenie LED jest przyjazne środowisku, jest z pewnością jego trwałość — diody LED nie wymagają częstej wymiany, co znacznie ogranicza ilość produkowanych odpadów.

Nasze produkty od zawsze tworzone są w duchu „zero waste” więc wprowadzenie na rynek konstrukcji namiotów i parasoli z wbudowanym, proekologicznym źródłem światła było ważnym etapem rozwoju firmy. O tym, że losy środowiska są kwestią istotną dla firmy MITKO, świadczy fakt, że produkujemy wyłącznie z surowców wysokiej jakości, których wytrzymałość umożliwia wieloletnie stosowanie sprzętu eventowego. Co więcej, chcąc jeszcze bardziej wydłużyć żywotność naszych produktów, posiadamy w ofercie części zamienne, które dostępne są dla naszych klientów „od ręki”. Dzięki temu w razie ewentualnej usterki nie ma potrzeby wymieniać całej konstrukcji namiotu czy parasola eventowego, a jedynie jego uszkodzoną część. Do pakowania zamówień stosujemy produkty wykonane z surowców pochodzących z recyklingu, a znaczna część z nich posiada certyfikaty potwierdzające ich dbałość o środowisko.

alt-0694568001642178494bgnqvxdgnr.png

Namioty i parasole reklamowe MITKO z oświetleniem LED

  • Oświetlenie parasola czy namiotu eventowego pozwala na wygodne użytkowanie przestrzeni pod ich dachem bez względu na porę dnia. Właściwe oświetlenie na eventach odgrywa jednak istotną rolę nie tylko pod względem funkcjonalności, ale także wrażeń wizualnych. Wiemy o tym, dlatego dbamy o tworzenie innowacji, które sprawią, że nasi klienci będą mogli w profesjonalny sposób zaprezentować swoje marki podczas ważnych dla nich wydarzeń. Wbudowane w szable oświetlenie LED z pewnością jest takim rozwiązaniem — goście eventu nie przejdą obojętnie obok takiej konstrukcji. Dodatkowo oświetlenie zintegrowane z konstrukcją skraca czas rozstawienia namiotu czy parasola reklamowego z uwagi na fakt, że nie ma potrzeby montowania dodatkowych elementów w postaci lamp. Konstrukcje z wbudowanym w szable oświetleniem LED dostępne w ofercie MITKO:
    • Namiot Octa Pro LED — pierwszy na rynku namiot ekspresowy z oświetleniem LED zintegrowanym z konstrukcją. Moc światła jest regulowana, przez co może być dostosowana do każdych warunków. Fenomenalnie sprawdza się podczas wieczornych wydarzeń plenerowych. Namiot Octa Pro LED dostępny w rozmiarach: 3×3m, 3×4,5m
    • Parasole reklamowe LED — nieodzowny element wyposażenia hoteli, restauracji i innych lokali gastronomicznych posiadających ogródki letnie. Parasol chroni przed słońcem i lekkimi opadami deszczu, a po zmierzchu zapewnia źródło światła. Parasol LED dostępny jest w rozmiarach: Ø3m, Ø3,5m, Ø 4m, 3,5×3,5m

    Zintegrowane z konstrukcją oświetlenie LED to nowoczesne urozmaicenie eventów zarówno plenerowych, jak i tych, które odbywają się pod zadaszeniem, np. targi branżowe. W połączeniu z oryginalnym zadrukiem na poszyciu stanowić będzie efektowny nośnik reklamy


Czy ten artykuł był pomocny?

Kliknij na gwiazdkę, by ocenić artykuł

Średnia ocena: 5/5. ilość głosów: 2